Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Mart 2021

Pegazus 560 Top Fisher İncelemesi

Pegazus 560 Top Fisher İncelemesi

Bazı tekneler tasarımıyla ben farklıyım diye bağırır. İşte bu teknelerden birisi de Pegazus 560 Topfisher. Bu yaz önümden geçen bu modeli uzunca bir süre seyrettim. İlk defa görmüştüm ve mutlaka hakkında bilgi edinmeliyim diye düşündüm. Bu yazıda teknenin detaylarını bulabilirsiniz.

Mısırlımarin tarafından sunulan tekne hakkında firma şu bilgileri paylaşmış:

PEGAZUS 560 Top Fisher, pilot ev tipi bir motorbottur. Çoğunlukla balık avlamaya adanmıştır, ancak büyük bir eğlence teknesi olarak da hizmet verebilir. Tekne suda çok iyi performans göstermektedir. Geniş genişliği (2,54m) Nedeniyle çok yüksek bir stabiliteye sahiptir ve uzun arkaya sahip gövde şekli, daha hızlı süratlenmeye olanak tanır ayrıca kullanıcının 930 kg’lık muazzam ekipman ve mürettebatla yüklemesini ağırlık kapasitesine olanak sağlar. Ön cam camdan silecekler bulunmaktadır. Ön camda görünürlüğü artıran bir ısıtma sistemi de vardır. Kabinde buzdolabı ve küçük ocak için yeterli alan vardır. Ayrıca 2-3 kişilik bir uyku alanı mevcuttur. Tüm kabinler kilitlenebilir 3 parçalı sürgülü kapılarla kapatılmıştır.

PEGAZUS 560 Top Fisher deniz balıkçılığı için tasarlanmıştır. Çatı kısmında balık avlamak için gerekli kılavuzlar ve makaralar ile 6 kamış tutucusu vardır. Ayrıca teknenin arka kısmında 6 kamış tutucusu daha vardır. Bu, trolling sisteminde toplam 12 olta takılabilir ve bu da en talepkar Balıkçıları bile tatmin edebilir. Büyük bir balığı yakaladıktan sonra, güverte altındaki soğuk su veya buzla doldurulabilen özel bir bölmede saklayabilirsiniz. 2 ayrı balık tankı (her biri 100 l kapasiteli), güverte yıkama sistemi sayesinde temizlenmesi kolaydır ve suyu birkaç saniye içinde depodan alan bir sintine pompası vardır. Arka kısımda ayrıca su sirkülasyon sistemi ile yaşam yemi için bir depolama var. PEGAZUS 560, tipik tekne römorku için yeterince iyi olması nedeniyle nakliye için çok uygundur.

Teknik Bilgiler:

Tasarım kategorisi:C
Ağırlık:890 kg
Maksimum yük:930 kg
Maksimum motor:110k kW / 150 hp
Maksimum mürettebat:6 kişi
Gövde uzunluğu:5,40 m
Tam Boy:5,6 m
Genişlik:2,54m
Yükseklik:2,85m
Su çekimi:0,35 m

Tekneyle ilgili videolar:

Üreticinin web sitesi: www.misirlimarin.com

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz