Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Eylül 2021

Tekne Yorumları Neden Farklı Farklı?

Tekne Yorumları Neden Farklı Farklı?

Tekne almaya karar verdiniz ama hangi tekneyi alacağınıza henüz karar vermediniz diyelim. Aslında en zor kısma geldiğinizin resmidir çünkü tekneleri araştırma işine başlayınca her kafadan bir ses çıktığını gördünüz. Aynı tekneye bir çok iyi, bir de çok kötü yorum gördünüz. Dolayısıyla kafanız karıştı ve kararsızlığınız arttı. İyi de tekne yorumları neden böyle tutarsız? İşte bu yazımızda kafa karışıklığınızı giderip neden aynı tekneye insanların farklı farklı yorumlar yaptığını size özetlemeye çalışacağız.

Öncelikle bir tekneyi incelemeye aldığınızda karşılaşacağınız tüm yorumlar bir tarafa bu tekne sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu ona bakmalısınız diyerek farklı yorum sebeplerini sıralıyoruz:

 1. Aşırı beklenti:
  Bu ne demek? Tekneyi satın alan kişi verdiği rakamın çok üstünde bir kalite umuyor olabilir. Örneğin 40.000TL ödeyerek satın aldığı tekneyi 150.000TL lik teknelerle kıyaslayıp eksik noktaları üzerinden olumsuz yorumlar yapılabiliyor.
 2. Kullanım hataları:
  Bazı kullanıcılar gerek tecrübesizlikten gerekse yanlış bilgilerden dolayı teknelerinde sorunlara neden oluyorlar. Tamamen kullanıcı hatalarından kaynaklı bu sorunları sanki teknenin eksikliğiymiş gibi yansıtmaya çalışabiliyorlar.
 3. Sadece benim teknem iyidir:
  Bu çok değişik bir psikoloji. Bazı insanlar kendi teknelerini satın alarak dünyanın en akıllıca işini yapmışlar gibi benzer kategorideki diğer tekneleri “Bu tekne peş para etmez!” anlayışıyla kötülemeye girişiyorlar. Alaycı ve küçümseyici üsluplarından onları hemen tanıyacaksınız.
 4. Rekabet:
  Bu maddeyi hiç yazmak istemesek de bazı tekne imalatçıları kendi teknelerinin kategorilerindeki rakip tekneleri malzeme kalitesizliği, özensiz işçilik ve yanlış fiyat politikası gibi konularda haksız bir şekilde eleştiri yağmuruna tutup müşterinin aklını çelmeye çalışabiliyorlar.

Sonuç olarak tekne almak isteyen kişilere tavsiyemiz ilk olarak bütçelerini belirlemeleri. Sonrasında bu bütçeye uygun tekneleri bir liste haline getirip kendilerine göre artı ve eksi yönlerini yazmaları. Daha sonra kullanıcı yorumlarını da dikkate alıp karar vermeleri. Bu noktada dikkat! Yorumun gerçekten bir kullanıcıya ait olduğunu mutlaka teyit etmelisiniz ve mümkünse o kullanıcıya sosyal medya platformlarıyla ulaşıp detaylı bilgi almalısınız.

Herkesin gönlündeki tekneyle uçsuz bucaksız maviliklere kavuşması dileğiyle…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz